profil členky

Jana Novotná

Ručně pletené, háčkované a šité zboží

Galanterie Koryčany a Vyškov – jablicko17

logo Taberna
Jana Novotná

Členství v Taberně: od května 2020

Příběh

Stále usměvavá Janča, která vznesla do naší komunity spoustu energie a nových informací.

Již při střední škole si vyzkoušela spoustu brigád či drobných prací jako např. práci
v casinu, pekárně, Lidlu či úklid kanceláří a domácností… Motivace byla veliká – osamostatnit se.

No a kdo by to byl řekl, že při úklidu domácností potká svou osudovou osobu, která ji v životě ukáže cestu. Janča potkala paní, která ji naučila nejen péči o domácnost, vařit, parkovat, ale i po dlouhém přemlouvání plést ponožky…

A tady startuje Janina skvělá kariéra

Po několika neúspěšně upletených ponožkách ji to začalo bavit, začala se zajímat o příze a začala plést.

Svůj první výtvor prodala někdy v roce 2010 na Fler.cz a nadšení bylo veliké.
Později se Janča rozhodla, že začne podnikat a to už se hrnuly pozvánky na různé jarmarky v Koryčanech, Kroměříži, Olomouci, Brně, Lipovci, Šošůvce, Malé Morávce, Klopine, Archlebově, Dolní Moravici, na Borůvkových hodech v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem, Ořechově u Uherského Hradiště, Prostějově a jinde… Dneska se nabídky jen hrnou a ruce jsou jen jedny, tak si musí vybírat, kam vyrazí.

Z původního plánu mít někde nějaký sklad na vlnu a příze se vyklubala malá galanterie  v Korycanech prvně nad poštou a následně pak přímo na náměstí.
A s požadavky návštěvníků se i rozšiřovaly služby a možnosti (např. o čistírnu peří, uloženku, dárkové zboží).

V roce 2020 se Janči podařilo otevřít další provozovnu ve Vyškově a její vize je taková, že do 2 let by ráda otevřela další v Mohelnici.

No a co všechno se dá v obou prodejnách či na jejím e-shopu www.jablicko17.cz koupit?

  • šité, pletené a háčkované oblečení a doplňky
  • české plínky
  • provozuje Uloženku ve Vyškově
  • přijímá objednávky k čištění peří
  • prodává různé dekorační či dárkové předměty
  • mezi top produkty letošního roku pak patří: karpálníček, návleky na nohy, ponožky, méďové, pyžamožrouti a deky.

Neváhejte a navštivte některou z jejích provozoven Ručně pletené, háčkované a šité zboží – galanterie Koryčany, Vyškov či její e-shop www.jablicko17.cz. Můžete absolvovat i on-line prohlídku prodejny na https://my.matterport.com/show/…

Jak Janča sama říká, zaměřuje se na kvalitní českou výrobu.

 

Jak jsem se stala členkou Taberny

Moje cesta k Taberně byla dlouhá. Dostala jsem hromady pozvánek. Já je chtěla! Ale nenašla jsem si nikdy čas. V té době jsem si neuměla zařídit osobní volno pro takovou událost.

Jednou se něco změnilo a já se naučila plánovat čas. Od první snídaně na mě působila setkání velmi přátelsky, až překvapivě. Zaujalo mne jak si v kolektivu podnikatelé pomáhají, radí a také mne nadchl především vhled do ostatních oborů a to že nevidím pouze svůj tunel okolo mého projektu „moderní galanterie“.

Bylo to velmi zajímavé i v časech zlých, kdy jsme se nemohli setkávat. Spojil nás online program a mohli jsme se setkat alespoň takto.

Podnikatelské snídaně jsou pro mne obrovskou motivací, inspirací a řekla bych takovou „malou rodinou“ perfektních a velmi příjemných lidí, které navštěvují i různí podnikavci. Děkuji za ně.

Vybrané články z blogu Taberna, podnikatelská setkání

Proč podnikatelská setkání speciál?

Proč podnikatelská setkání speciál?

Alespoň jednou za měsíc mezi nás pozveme nějakého specialistu z venčí, který nás obohatí o jeho vědomosti a zkušenosti. Dodá nám podpultové informace a dodá nám čerstvou šťávu.

Medailonek: Jarmila Eleznerová

Medailonek: Jarmila Eleznerová

Jája Svobodová Elznerová (tak ji známe na Facebooku) – energická, krásná, profesionální, působivá, schopná a cílevědomá. To jsou všechno slova, která člověka napadnou, když se na Jáju podívá. Vždy perfektní a o několik kroků napřed, inspirací jak v módě, produktivitě i názory na práci a život.

Pin It on Pinterest

Share This