profil člena

Petr Tuma

Instalatér – vodo-topo

logo Taberna
Petr Tuma

Členství v Taberně: od listopadu 2019

Příběh

Napsala Zuzana Marešová:

I Petr Tuma, náš zakládající člen, podstoupil sérii osobnějších otázek, na které odpovídal při šroubování pod umyvadlem. Rád je při práci v jeho oboru zkráceně označovaného jako vodo-topo efektivní, aby mohl rodině dopřávat jeho přítomnost a čas jako správný táta, manžel a kdo už byl u Tumových doma, ví, že spolu s rodinou jsou náležití hospodáři – chovatelé celé řady domácích zvířat.

Začneme kdesi v minulosti, když bylo Petrovi asi 12 let viděl při rekonstrukci vody na baráku, jak instalatéři montují, a tak měl už od té doby ve volbě povolání jasno. Podniká už víc než 18 let. Za poslední rok, co se vlivem světového dění hodně projevila snížená schopnost lidí platit, se také dostal mezi ty, kterým to aktuální dění podnikání dost zkomplikovalo.

To by ale nebyl Petr, kdyby se z toho nedostával převážně s úsměvem na tváři (nebo aspoň na duši), vždy se snažil, aby lidi kolem něj měli pozitivnější přístup, protože to je základ. Jeho životní motto totiž zní:

„Dobrá nálada ti v práci hovno pomůže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.“

Každopádně umývadlo v mé kanceláři přesunul velice profesionálně, takže v tomto oboru je určitě člověkem na správném místě.

Ovšem kromě práce je Petr velmi známý tím, že rád pomáhá druhým. Zastává názor, že se počítá každá pomoc. Velmi ho potěší, když i třeba babička vyjádří, jak je ráda, že se o ni někdo stará nebo zajímá. Kdyby si člověk v rodině nepomáhal, tak snad ani nežije.

A rodina, tu má Petr ceněnou velice vysoko. Vlastně se ke každému snaží chovat, jakoby byl v rodině, protože tak bychom se přeci k sobě měli chovat navzájem, aby bylo na světě líp. A tím je Petr příkladem i v domácnosti. Za poslední měsíce jim přibývá čím dál víc zvířat, o které se s rodinou hezky starají. Naposledy nás uvítal vepřík, mohli jsme si prohlédnout ovce, králíky, kuřátka a na Facebooku jeho děvčata inzerují koťata i štěňata, podle toho, čeho je zrovna přebytek. K této mini-farmě prý motivovala hlavně mladší dcera, která se v současnosti vzdělává na veterinářku.

Každopádně i Petr má rozhodně ke zvířatům vřelý vztah a je přesvědčený, že když se nebudeme starat o zem, zvířata, půdu, brzy vyhyneme. A přidává poznatek, že zvířata nemají tu zákeřnost, co někteří lidé. Když se k nim člověk chová slušně, tak to oplácejí. U lidí si člověk musí dávat bacha, doporučuje mít na všechno smlouvy.

Jak jsem se stal členem Taberny

Já byl požádán o pomoc s rozběhnutím podnikatelských snídaní v Kroměříži, no a přerod do Taberny byl jasným dobrým krokem…

A tím zpátky k lidem, tentokrát ti v Taberně – při setkávání podnikavých lidí při snídani. Tak tam se Petr vždy cítí dobře. Byl u jejího zrodu od počátku a vždy se snažil, aby se tam člověk těšil. Rád si tam přichází odpočinout a nabít se. Je to příjemné nabití. Líbí se mu, že když má někdo prezentaci, donese i materiál, něco z oboru, na co si člověk skutečně může sáhnout.

A snad je možné prozradit, že do budoucna, tak v rozsahu 5 let (bude splacená hypotéka) by měl být jeho život veselejší. Farma by měla fungovat soběstačně, aby dokázala rodinu uživit. V plánu je pořídit si traktor, aby se vše nemuselo dělat ručně a později vysněné obytné auto. A pak by si rád s rodinou užíval plody toho, co doposud budovali.

Vybrané články z blogu Taberna, podnikatelská setkání

Proč podnikatelská setkání speciál?

Proč podnikatelská setkání speciál?

Alespoň jednou za měsíc mezi nás pozveme nějakého specialistu z venčí, který nás obohatí o jeho vědomosti a zkušenosti. Dodá nám podpultové informace a dodá nám čerstvou šťávu.

Medailonek: Jarmila Eleznerová

Medailonek: Jarmila Eleznerová

Jája Svobodová Elznerová (tak ji známe na Facebooku) – energická, krásná, profesionální, působivá, schopná a cílevědomá. To jsou všechno slova, která člověka napadnou, když se na Jáju podívá. Vždy perfektní a o několik kroků napřed, inspirací jak v módě, produktivitě i názory na práci a život.

Pin It on Pinterest

Share This