Medailonek: Jarmila Eleznerová

autor: | 22.07.2021 | Medailonky

Odkaz na profil členky Taberny: /clenove/jarmila-elznerova/

Jája Svobodová Elznerová (tak ji známe na Facebooku) – energická, krásná, profesionální, působivá, schopná a cílevědomá. To jsou všechno slova, která člověka napadnou, když se na Jáju podívá. Vždy perfektní a o několik kroků napřed, inspirací jak v módě, produktivitě i názory na práci a život.

Celá řada certifikátů, ocenění a dalších úspěchů zdobí dost velkou část stěny v její kanceláři. Jak se taková žena ocitla právě v Kroměříži u zrodu a rozběhu několika projektů pro lepší vzdělanost i podnikání?

Pro tento článek dostala několik záludných otázek, a tak si připravte kávu nebo, co máte rádi, ať si můžete čtení pořádně vychutnat…

Dětství

Byly jí necelé 2 roky, když se její rodiče přestěhovali z Jindřichova Hradce do Třebětic, kde vyrůstala. Snila o tom, že jednou bude herečkou nebo zpěvačkou… s ostatními dětmi si hrávala na princezny a černokněžníky, běhala v maminčiných starých lodičkách a šatech se starou dekou jako pláštěm…

O několik let později, když se v 9. třídě volilo povolání, však už vůbec netušila, co by mohla v dospělosti dělat. Vydala se na Obchodní akademii, kterou si ještě aktivně zpestřila o kurz modelingu a snila o tom, že se třeba stane modelkou… to se tedy nestalo. Ovšem už tehdy věděla, že účetní ani sekretářka z ní nebude.

Rozhodně si byla jistá tím, že šéfovat bude ona. To víme, že se jí rozhodně splnilo a jsme rádi, jakou manažerkou dnes dokáže být. Nicméně tenkrát vizi našla v cestovním ruchu, že by mohla pracovat s lidmi a zároveň se věnovat cestování.

Jarmila Elznerová

Jak se dostala od cestovního ruchu k finančnictví?

Finančně-rodinné poradenství je Jájiným hlavním povoláním. Na rozdíl od poslání, které vidí hezky společensky, ráda totiž podporuje a pomáhá lidem v rámci rozšíření jejich znalostí. Předává lidem informace, aby pro ně nástrahy aktuální podoby trhu nebyly ztrátové či dokonce škodlivé.

Proto v roce 2019 začala organizovat i vzdělávací kurzy pro žáky základních škol pod názvem Život s penězi v kostce, díky kterým už pomohla zlepšit finanční gramotnost u tisíců žáků základních škol od 1. do 9. třídy.

Něco ze soukromí

Jája je opravdu dobrá nejen v práci, ale i doma. Odhodlaně se s manželem připravují na stavbu vlastního nového domova, aby se rodina měla kam rozrůstat. Rodině věnuje víkendy a pondělky na maximum. A v ostatní dny víc než roční dceru už hezky vede k podnikavému životu.

Bývá nepřehlédnutelnou roztomilou součástí všech možných pracovních akcí. Všichni zúčastnění to zvládají obvykle pohodově. Co se týče podnikání, Jája sama uvádí, jak se k tomu stavěla její rodina v počátcích:

„Když jsem začínala, tak mě všichni spíš odrazovali, ať si raději najdu dobrou normální práci. Manžel mi ze začátku dokonce hledal práci v bance…“

V dnešní době (po 13 letech) se s tím všichni už smířili a manžel ji naštěstí obětavě v podnikání podporuje. Na podnikání má ráda volnost a svobodu… když už není Svobodová, tak aspoň ta svoboda v podnikání 🙂

Limity vlastně nejsou a pro co se rozhodne, to může realizovat. I když poslední dobou si realizace spolu s vládními opatřeními vyžaduje obzvlášť velkou fantazii.

Jarmila Elznerová

Otázky na Jarmilu:

Jaký je vlastně takový Tvůj ideální klient?

Takového si těžko představit, když je každý něčím specifický, na každém je něco netradičního, nestandardního. Ovšem Jája má ráda takové klienty, kteří si přicházejí pro upřímnou radu a pomoc. A hlavně pak s informacemi už neputují dál, ale řeší vše potřebné na místě společně, z čehož vzniká dlouhodobá spolupráce.

Klient tedy ochotně přijímá výhradní zprostředkování služeb na finančním trhu na základě upřímné a profesionální péče ve správě celého jeho portfolia, které je doplňováno nebo upravováno tak, aby uceleně mohl využívat výhod, které jeho individuální situace umožňuje a trh nabízí.

Jak se podle Tebe projevuje ideální účastník podnikatelských setkání Taberny?

To je prý záludná, složitější otázka 🙂 Je to člověk, který se nejen přijde něco dozvědět, ale i něco „dát“ ostatním. Je sdílný, komunikativní, upřímný, na nic si nehraje, své podnikání nevnucuje, ale informuje o tom, co dělá a v čem je výjimečný. Upřímně ho zajímá, jak to mají ostatní. Společně se pak vždy najde někdo, kdo zrovna potřebuje jeho služby a už to jede… a o tom to je.

Tak si budeme přát, abychom takových mezi námi viděli co nejvíc. A ještě se podíváme trochu do budoucnosti.

Jaký život se chystá Jája žít za 5 let?

Mít šťastnou rodinu v novém domově, věnovat se projektům, které mají smysl a dál je rozvíjet. Radostně dohlížet nad fungováním svých úspěšných a prosperujících firem nebo činností (určitě mezi ně bude nadále patřit finančně-rodinné poradenství Garde Clientela, Lektorská akademie a Taberna, Život s penězi pro základní školy a Vím, čím chci být? pro závěrečné ročníky ZŠ).

A na závěr…

Komunikace s lidmi, v tom se Jája asi nikdy nezmění a díky za to, že ji to prostě baví! Práce s lidmi, předávat informace a říkat, co je realita a pravda, nebýt nikým moc kontrolovaná a řízená… ten sen, o kterém mnoho lidí sní, Jája žije každý den.

Po tom všem, co zažila v podnikání i mimo něj, co by doporučila lidem, čtenářům, kteří by třeba chtěli žít takový život, jakým žije?

„Myslím, že je to jak se vším… musí opravdu chtít a když se chce, tak to jde.
Ze začátku se vždycky musí něco obětovat.“

A hlavně: „Všechno jde, když se chce, i chcíplá koza, když se táhne za provaz ;)“

logo Taberna

Autor: Taberna

Pravidelná setkávání a poradenství. Naším cílem je rozvoj podnikání jednotlivých účastníků… Medailonky členů, pořádané akce, zajímavosti.

Pin It on Pinterest

Share This